KURUMSAL

RESİM TEK OKUL GÖRÜNTÜSÜ

Tarihçe

100 yili askin süredir ülkemizde egitim hizmetleri vermektedir.Kurulus amaci Türkiye Cumhuriyeti ile Amerika Birlesik Devletleri arasindaki iliskileri gelistirmektir.

 Amerikan Kültür Kolejleri’nin tüm üyeleri Türklerden olusan kurulusumuz, bulundugu her ülkenin yasadigi toplumun degerlerine saygi duyan ve kendi kültürünü uluslararasi alanda en üst düzeyde temsil edebilen ögrenciler yetistirmektedir. Tarihsel amacimiz eskiden de oldugu gibi bugünde önce yasadigimiz ülkeyi ve kültürü yüceltmek, deger kazandirmak olan kurulusumuz öncelikli olarak global dünyada sinirlari kalkmis bir ekonomik pazarda var olabilen kaliteli ve nitelikli ögrenci yetistirmeye odaklanmistir.

Misyon

Amerikan Kültür Koleji ögrencilerine Türkçe ve Ingilizce egitim sistemiyle uyumlu olan 1.kalitede çift dilli egitim vermeyi amaçlar. Ayrica Amerikan Kültür Koleji hayat ve ögrenme konusunda istekli, bagimsiz ve diger kisilere hizmet etme duygusu asilanmis ögrenciler yetistirmeyi amaçlar. Amerikan Kültür Koleji küresellesen dünyamiza çocuklarimizi hazirlayan müfredat disi, farkli, pek çok konu ve akademik konularla çoçuklarimizin gelisimine yardimci olur. Amerikan Kültür Koleji’nde bizler, ögrencilerimiz için yüksek standartlar olusturur ve akademik potansiyellerine ulasmak için ihtiyaçlari olan bireysel ilgiyi sunariz.

Geleceğe Hazırlık

Ögrencilerimiz kendinden emin, mantikli düsünen, bagimsiz ama ekip odakli liderler ve topluluk üyeleri gerektiren zorlu ve küresellesen gelecek için hazirlanir. Kesfetmek, sorgulamak, arastirmak için desteklenerek, kendilerine, dünyaya ve dünyayi paylastiklari insanlara saygi duymayi ögrenirler ve en üst seviyede egitim ve ögretim potansiyeline ulasirlar.

 

Akredite

Amerikan Kültür Koleji’nin kurumsal yeterlilikleri Ingiltere’nin saygin kuruluslarindan British Education Affairs (BEDAF) tarafindan sertifikalandirilmistir. Amerikan Kültür Kolejleri, uluslararasi akreditasyon kuruluslarindan Ingilizce egitimi konusunda egitim yeterliligi sertifikasi alabilecek seviyeye gelmistir ve akreditasyon sertifikasini almistir. Bu sertifika ve akreditasyonla okulumuz ögrencileri uluslararasi normlarda bir dil egitim sistemine geçmistir.

European Language Portfolio- Avrupa Dil Pasaportu Avrupa Dil Portfolyosu, Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programi’na (The Common European Framework) dayali bir degerlendirme sistemidir ve okulumuz bu sistemde egitim vermektedir. “Ögrenen özerkligi” ve “Kendini Degerlendirme” bu portfolyonun dayandigi egitim kavramlaridir. Her ögrencimiz bu sürece girer ve dil yeterliliklerini Avrupa Dil Portfolyosu’yla belgeler. Amerikan Kültür Koleji ülkemizde Avrupa Birligi onayli bu programi uygulamaya yetkili az sayidaki egitim kurulusundan bir tanesidir.

Ögrencilerimizin egitimleri sonunda aldiklari bu belge Avrupa Mesleki Serbest Dolasim Belgesi’nin ayrilmaz bir parçasi oldugu gibi C1 düzeyinde Ingilizce sertifikalarimiz bir çok ülkede ve üniversitede Dil Yeterlilik Belgesi Olarak Kabul edilmektedir. Bu belge KPDS sinavinda 95 puana denk sayilmaktadir.

Bir sınıfta iki öğretmen, biri eğitim koçu ve sadece İngilizce konuşuyor

ANA OKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
ANADOLU LİSESİ
ANADOLU S. MESLEK LİSESİ

YENİ DÖNEM KAYITLARIMIZ

"Yeni dönem kayıtlarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz."

OKULUMUZDAN HABERLER

Söke Amerikan Kültür Kollejinin yapmış olduğu etkinlikler, sınıf aktiviteleri ve eğitim notlarımızı inceleyebilirsiniz...