EĞİTİM SİSTEMİMİZ

Eğitimin Amacı

Okulumuz çağdaş, yaratıcı, sosyal, anadilinde ve yabancı dilde kendini ifade edebilme becerisini geliştirmiş bireyleri destekleyen bir öğrenme ortamı sunar. 
Okulumuz; uyguladığı eğitim ve öğretim modellerinin özünde var olan “etkin ve bütünsel öğrenme” anlayışına uygun olarak:


Ø Öğrencilere doğal yaşam deneyimleriyle öğrenme fırsatları sunan, 
Ø Yorumlama ve düşünme becerisi ile bireysel düşünme kapasitesini geliştiren, 
Ø Bilgiyi kullanarak yaratıcılığı arttıran, 
Ø Öğrencinin öz denetimini destekleyen, 
Ø Kendi yeteneklerinin farkında olan ve bunları geliştirmeyi amaçlayan, 
Ø Bireysel farklılıklara duyarlı eğitim sistemi ile bilinir.

 

BİLİNGUAL EDUCATİON- ÇİFT DİLLİ EĞİTİM

 

Bilingual eğitim kısaca iki dilli eğitim olarak ifade edilir. Bılıngual – Çift Dilde Eğitim modelimiz yabancı dil eğitim öğretiminden farklıdır. Okulumuz Amerikan Kültür Kolejleri’nde her sınıfta bir tanesi Türkçe diğeri İngilizce konuşan iki öğretmenli eğitim modeli uygulanır. Bizim için İngilizce bir ders değil, hayatın olağan akışı içerisinde kullanılan bir iletişim aracıdır. Bu sayede öğrencilerimiz İngilizceyi öğrenmez, edinirler.

Söke Amerikan Kültür Koleji Dil Eğitim Programları 2012-R0006 kodu ile Avrupa Konseyi tarafından onaylanmış ve akredite edilmiştir. Bu sayede öğrencilerimiz yabancı dil yönünden Avrupa Birliği ülkeleri öğrencilerinin sahip olduğu tüm eğitim haklarına sahip olurlar.

 

TESOL

 

Amerikan Kültür Kolejleri’nin kurumsal yeterlilikleri İngiltere’nin saygın kuruluşlarından British Education Affairs (BEDAF) tarafından sertifikalandırılmıştır. Amerikan Kültür Kolejleri, uluslararası akreditasyon kuruluşlarından İngilizce Eğitimi konusunda eğitim yeterliliği sertifikası alabilecek seviyeye gelmiştir ve akreditasyon sertifikasını almıştır. Bu sertifika ve akreditasyonla okulumuz öğrencileri uluslararası normlarda olan bir dil eğitim sistemine geçmiştir.

European Language Portfolio- Avrupa Dil Pasaportu

Avrupa Dil Portfolyosu, Avrupa Dilleri Ortak Çevre Programı’na (The Common European Framework) dayalı bir değerlendirme sistemidir ve okulumuz bu sistemde eğitim vermektedir. ”Öğrenen özerkliği” ve “Kendini Değerlendirme” bu portfolyonun dayandığı eğitim kavramlarıdır. Her öğrencimiz bu sürece girer ve dil yeterliliklerini Avrupa Dil Portfolyosu’yla  belgeler. Amerikan Kültür Koleji ülkemizde Avrupa Birliği onaylı bu programı uygulamaya yetkili az sayıdaki eğitim kuruluşundan bir tanesidir.

AKREDİTE

 

Amerikan Kültür Kolejleri’nin kurumsal yeterlilikleri İngiltere’nin saygın kuruluşlarından British Education Affairs (BEDAF) tarafından sertifikalandırılmıştır. Amerikan Kültür Kolejleri, uluslararası akreditasyon kuruluşlarından İngilizce Eğitimi konusunda eğitim yeterliliği sertifikası alabilecek seviyeye gelmiştir ve akreditasyon sertifikasını almıştır. Bu sertifika ve akreditasyonla okulumuz öğrencileri uluslararası normlarda olan bir dil eğitim sistemine geçmiştir.

Öğrencilerimizin eğitimleri sonunda aldıkları bu belge Avrupa Mesleki Serbest Dolaşım Belgesi’nin ayrılmaz bir parçası olduğu gibi C1 düzeyinde İngilizce sertifikalarımız birçok ülkede ve Üniversitede Dil Yeterlilik Belgesi olarak kabul edilmektedir. Bu belge KPDS sınavında 95 puana denk sayılmaktadır.


BAŞARILARIMIZ

 

SOSYAL AKTİVİTELERİMİZ 

 

YAZ OKULU

 

Amerikan Kültür Kolejleri Geleneksel Yaz Okulu kapsamında düzenlenen Eğitim Programı

Yoğun geçen bir öğretim yılının ardından öğrencilerin eğlenerek vakit geçirmelerini,

Düzenli bir şekilde spor yapmalarını,

Sanatla iç içe olmalarını,

Farklı fiziksel, sosyal, sanatsal beceriler kazanmalarını,

Zengin öğrenme ortamlarında ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerini,

Arkadaşlık duygularını geliştirerek yeni dostluklar kazanmalarını,

Takım çalışmalarıyla birlikte üretmenin keyfini yaşamalarını,

Düzenlenen oyunlardan ve yarışmalardan yol çıkarak kazanmanın sevinciyle, kimi zaman kaybediyor olmanın burukluğunu kişiliklerinde dengeli bir biçimde kaynaştırabilmelerini sağlamayı hedeflemektedir. Bu programımızın içinde Tenis, Futbol, Voleybol, Yüzme, Basketbol, Okçuluk, Drama, Badminton, Buz pateni, Görsel sanatlar, Power game, Müzik, Binicilik, İngilizce, Dans, Jimnastik branşlar bulunmaktadır.

 

KIŞ OKULU

Amerikan Kültür Kolejleri Geleneksel Kış Okulu kapsamında düzenlenen Eğitim Programı öğrencilerin dönem boyunca aldıkları eğitimi pekiştirici, aramıza yeni katılacak öğrencilerimizi kaynaştırmaya yönelik, öğrencilerin yetenekli oldukları branşları fark etmelerini sağlayan, hem eğlendiren hem de eğitici bir programdır. Bu programımızın içinde Futbol, Basketbol, Yüzme, Tenis, Jimnastik gibi branşlar bulunmaktadır.

Bir sınıfta iki öğretmen, biri eğitim koçu ve sadece İngilizce konuşuyor

ANA OKULU
İLKOKUL
ORTAOKUL
ANADOLU LİSESİ
ANADOLU S. MESLEK LİSESİ

YENİ DÖNEM KAYITLARIMIZ

"Yeni dönem kayıtlarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz."

OKULUMUZDAN HABERLER

Söke Amerikan Kültür Kollejinin yapmış olduğu etkinlikler, sınıf aktiviteleri ve eğitim notlarımızı inceleyebilirsiniz...